Anadolu Medical Center

Гібридна операційна

Клініка «Анадолу» оснащена унікальною гібридною операційною

У Медичному Центрі «Анадолу» з’явилася унікальна гібридна операційна, оснащена за останнім словом техніки: у ній зібрано найкраще хірургічне обладнання, доступне у світі. З її допомогою лікарі отримали можливість з великим успіхом проводити навіть найскладніші операції, зводячи до мінімуму ризик розвитку ускладнень.

Усі новації в одному місці

Гібридні операційні отримали найбільш широке застосування в галузі нейрохірургії: їх використовують для лікування різних захворювань та травм головного та спинного мозку. Серед них: важкі патології судин, такі як аневризм, артеріовенозна мальформація (AVM), доброякісні та злоякісні пухлини і т.д. Ці операції вимагають максимальної обережності та точності, оскільки найменший невірний рух лікаря може призвести до втрати здоров’я, а часом життя пацієнта.

Завдяки унікальному технічному оснащенню гібридної операційної хірурги можуть прямо під час операції проводити комп’ютерну томографію (КТ) та магнітно-резонансну томографію (МРТ), використовувати пристрої нейронавігації та нейромоніторингу, високотехнологічні мікроскопи та інше діагностичне обладнання, яке дозволяє з ювелірною точністю виконати.

Завдяки цьому результативність хірургічного лікування в рази підвищується, знижується ризик розвитку післяопераційних ускладнень, таких як параліч, пацієнт швидше одужує та повертається додому.

 

Гібридні операційні оснащені такими унікальними технологіями.

Комп'ютерний томограф O-ARM CT

Пристрій комп’ютерної томографії нового покоління O-ARM CT дозволяє прямо під час операції проводити високотехнологічну радіологічну діагностику, отримуючи двовимірне або тривимірне зображення області, що оперується. Ця технологія відрізняється не лише високою точністю, а й швидкістю роботи: за його допомогою лікарі мають можливість отримувати детальне 360-градусне зображення лише за 13 секунд.

Ще однією важливою перевагою пристрою є те, що для отримання зображення достатньо лише одного сеансу дослідження. Завдяки цьому пацієнт отримує дозу радіації, яка втричі менша в порівнянні зі стандартною томографією, але якість візуалізації при цьому залишається на тому ж високому рівні під час усієї операції.

Цей метод дослідження найчастіше застосовується при таких операціях:

вікове викривлення хребта;

здавлювання спинномозкового каналу;

резекція пухлин хребта;

викривлення хребта у дитячому та підлітковому віці;

деякі вади розвитку хребта;

фіксація вивихів та переломів, пов’язаних із травмою (установка платинових імплантів).

 

Зокрема, для успішного лікування травм хребта місце фіксації має бути визначене з точністю до 1-2 мм. Донедавна такі хірургічні втручання проводилися за допомогою пристрою “Skopi” та рентген-апарату, який дозволяв отримати двомірне зображення. Недостатньо точна діагностика нерідко призводила до того, що пластина встановлювалася в неправильному місці, тому пацієнту була потрібна повторна операція. Це підвищувало ризик інфікування та затягувало термін перебування у лікарні.

Завдяки технології O-Arm CT, що забезпечує тривимірне томографічне зображення, успішність операцій із встановлення імплантів значно підвищилася, а кількість помилок практично звелася нанівець. Крім того, разом із комп’ютерною томографією хірурги почали застосовувати сучасні нейронавігаційні системи. Вони допомагають отримувати детальну картину області, що оперується, що забезпечує ще більшу точність і безпеку лікування. Таким чином, ризик пошкодження спинного мозку та нервових закінчень практично виключається. Завдяки цьому пацієнт раніше встає на ноги і виписується в більш короткі терміни.

Переваги застосування апарату O-Arm при операціях з розміщення пластин у хребті:

Дозволяє хірургу отримувати критично важливу інформацію на кожному етапі лікування, виключається ризик проведення повторної операції.

Пацієнт одержує меншу дозу радіації.

Допомагає виконувати невеликі операційні розрізи, завдяки чому пацієнт позбавлений сильної крововтрати, великих шрамів, швидше відновлюється.

Система практично зводить до нуля серйозні ризики, що несуть у собі складні операції.

Знижується ризик інфікування, розвитку паралічу під час встановлення пластини.

Система нейронавігації

Це унікальне хірургічне обладнання дозволяє з високою точністю визначити місцезнаходження пухлини та її межі, для того щоб максимально її видалити, не пошкодивши здорові тканини. Таким чином, знижується ризик смерті або інвалідизації пацієнта.

Пристрій нейронавігації визначає координати новоутворення в ході хірургічного втручання на головному або спинному мозку за допомогою системи, схожої на GPS, дозволяючи хірургу бачити тривимірне зображення області, що оперується. Ця новітня комп’ютерна технологія має виняткову точність (менше 1 мм), допомагаючи досягти враженої ділянки.

Попередньо перед хірургічним втручанням пацієнт проходить КТ чи МРТ-дослідження. Отримані зображення завантажуються в систему навігаційного пристрою. Завдяки цьому в ході операції лікаря в режимі реального часу можуть побачити різні ризиковані ділянки та на підставі отриманої інформації скоригувати свої дії.

Цей метод може застосовуватися як з іншими технологіями, і самостійно. Наприклад, при невеликих пухлинах або новоутвореннях, розташованих у важкодоступних ділянках, лікарі мають можливість лише за допомогою одного мінімального розрізу проводити стереотаксичну біопсію. Під час процедури тонка голка вводиться через невеликий отвір та прямує до ураженої ділянки, після чого з точністю до міліметра забирає зразок тканини для біопсії. Після цього проводиться патологічне дослідження отриманого зразка тканини. З результатів дослідження вибирається найбільш оптимальний метод лікування онкології.

Переваги:

Дозволяє хірургам з високою точністю походити через складні ризиковані ділянки, уникаючи небезпечних структур.

Скорочує хірургічні межі, в рамках яких проводиться операція (завдяки маленькому операційному розрізу скорочується тривалість операції, пацієнт менше травмується та швидше відновлюється після хірургії).

Забезпечує ще безпечнішу операцію, під час якої не пошкоджуються здорові ділянки організму.

Флуоресцентний мікроскоп нового покоління

Як відомо, видалити пухлину головного чи спинного мозку можна лише мікрохірургічним шляхом. Основна складність у цьому випадку полягає в тому, щоб відрізнити уражену тканину від здорової. Зробити це за допомогою стандартного хірургічного мікроскопа іноді дуже проблематично. Однак за допомогою мікроскопів нового покоління, оснащених флуоресцентними фільтрами, відрізнити патологічне утворення від здорової нервової тканини не складно. Завдяки цьому стало можливим з максимальною точністю видалити пухлину за допомогою невеликого хірургічного розрізу.

Дана система, яка доступна лише в найпоширеніших медичних центрах по всьому світу, використовується не тільки для видалення пухлин, але і для лікування захворювань судин головного мозку. Наприклад, з її допомогою можна провести ангіографію судин головного мозку, що дозволяє хірургам спостерігати за судинною мережею головного мозку ще до завершення операції. Це також підвищує шанси на успішний результат і робить безпечнішим хірургічне лікування захворювань судин головного мозку.

Інтраоперативний нейромоніторинг

Це система, яка в режимі реального часу відображає на екрані монітора стан рефлекторних шляхів, нервових закінчень спинного та головного мозку пацієнта за допомогою електричних імпульсів, що подають електроди, закріплені на м’язах або волосистій частині голови пацієнта під час операції, з метою мінімізації ризику пошкодження нервів (паралічу). Якщо під час операції виникнуть якісь значні зміни, система відразу попереджає лікарів. Таким чином, запобігає ризику пошкодження важливих закінчень, через що у пацієнта може виникнути параліч та інші порушення.