Anadolu Medical Center

Онкохірургія

Онкохірургія

Онкохірургія виникла з двох медичних розділів – онкології та хірургії як метод усунення різних доброякісних та злоякісних пухлин людини та вважається основним способом оперативного лікування раку.

Коли застосовують операції в онкології

Операційне видалення пухлин – один із трьох традиційних способів лікування раку поряд з хіміотерапією та променевою терапією.

Ті чи інші методи хірургічного лікування раку можуть бути показані практично за будь-яких типів злоякісних новоутворень. Найчастіше лікарі видаляють саму пухлину і деяку кількість тканин, що її оточують.

Найкращих результатів операції можна досягти у разі, коли дотримано кількох умов:

  • пухлина ще поширилася межі органу, у якому вона виникла;
  • у новоутворення є видимі межі;
  • клітини пухлини продовжують виконувати свої початкові функції;
  • новоутворення збільшується у розмірах щодо повільно.


Такі умови складаються в основному на ранніх етапах розвитку онкозахворювання. І саме тому на початковій стадії для повного лікування іноді буває достатньо тільки операції з видалення пухлини.

Які існують типи хірургічного лікування раку

Онкохірурги виділяють кілька видів хірургічних втручань:

Профілактична операція. Це видалення передракових новоутворень, які ще стали злоякісними, але мають високий шанс такого переродження. Наприклад, сюди відноситься видалення поліпів у кишечнику або лейкоплакії на шийці маткової.

Радикальні операції при раку – безпосереднє висічення пухлини, що вже виникла, а також деякої кількості здорових тканин навколо. Це необхідно для того, щоб точно видалити навіть поодинокі злоякісні клітини, які вже могли проникнути в навколишні тканини. Залежно від обсягу радикальної операції її можна назвати:

  • резекцією, якщо видаляють лише частину органу;
  • ампутацією, якщо видаляють далеку від центру частину органу;
  • екстирпацією, якщо видаляють весь орган цілком.


Реконструктивна онкохірургія. Її застосовують для відновлення функцій та/або зовнішнього вигляду органу. Наприклад, сюди відносять протезування молочних залоз або пластику віддаленого шлунка із власних тканин пацієнта.

Паліативне хірургічне лікування в онкології використовують для того, щоб усунути ускладнення, спричинені розвитком раку, відновити життєво важливі функції організму та полегшити стан хворого. Так можна зупинити кровотечу, забезпечити прохідність кишківника, звільнити здавлені пухлиною органи, зменшити біль.

Діагностична онкологічна операція потрібна для того, щоб підтвердити чи спростувати наявність злоякісного захворювання. Сюди відносять переважно різні види пункцій для біопсії – взяття зразка тканин.

Хірургічні методики, що застосовуються у клініці «Анадолу»

Наші онкологи використовують як традиційні операції, і сучасні способи хірургічного лікування раку. Рішення про те, який метод буде найефективнішим, приймає колегія лікарів, ґрунтуючись на ретельному аналізі клінічного випадку кожного конкретного пацієнта.

З найбільш передових способів оперативного лікування раку фахівці нашого медичного центру застосовують:

  • органозберігаючі, малоінвазивні та малотравматичні ендоскопічні методики, у тому числі і робот-асистовану хірургію за допомогою апарату «Да Вінчі»;
  • високоточний діагностичний томограф GE Discovery RT, апаратуру для магнітно-резонансної та позитронно-емісійної томографії;
  • ультразвукові дослідження у форматі 3D та багато іншого.

Як проходять операції з видалення пухлин у клініці «Анадолу»

Кожна операція – це серйозне медичне втручання, що складається з кількох етапів:

  • підготовчі процедури;
  • знеболювання пацієнта, яке майже завжди має на увазі застосування загального наркозу;
  • проведення безпосередньо хірургічної операції;
  • постійний моніторинг стану пацієнта протягом деякого часу після втручання.


Якщо в процесі операції заплановано видалення будь-якого органу, то нерідко можна одноразово провести його реконструкцію. Наприклад, відразу після висічення молочної залози встановити її імплантат.

Післяопераційний період та прогнози

Важко сказати, скільки саме триватиме відновлення після операції. Тут все залежить від її об’єму та складності – очевидно, що після видалення меланоми з поверхні шкіри та після висічення новоутворення у головному мозку пацієнт проведе у клініці різну кількість часу.

Прогноз зазвичай дають у вигляді ймовірності п’ятирічної виживання. Так називають шанси пацієнта прожити понад п’ять років з моменту операції. Ці шанси оцінюють у відсотках, і вони також залежать від виду онкозахворювання та стадії його розвитку.

Крім того, після проходження всіх лікувальних курсів, включаючи післяопераційну хіміотерапію та променеве лікування, пацієнт залишається під лікарським наглядом. Йому необхідно періодично приходити на огляди до лікаря-онколога, складати певні аналізи та робити деякі обстеження. Всі ці заходи значно підвищують можливість вчасно виявити як ускладнення, які може дати онкологічна хірургія, так і рецидив захворювання. Програму такого спостереження фахівці нашої клініки створюють індивідуально кожному за пацієнта.

Переваги хірургічного лікування онкологічних захворювань у клініці «Анадолу» у Туреччині

Лікування злоякісних захворювань операційним шляхом – одна із спеціалізацій медичного центру «Анадолу». Ми застосовуємо передові методи хірургічних втручань на постійній основі. Для наших лікарів використання таких способів лікування та сучасного обладнання – звичні та щоденні робочі завдання

Команда онкохірургів “Анадолу” – це висококваліфіковані професіонали, провідні світові експерти, які мають колосальний досвід. Крім того, вони постійно освоюють нові, більш прогресивні способи операційного лікування раку, а також самі ведуть не тільки практичну, а й науково-дослідну роботу. Наші лікарі постійно обмінюються передовим досвідом та знаннями з колегами, беручи участь у міжнародних професійних конференціях та публікуючи статті в наукових виданнях, що рецензуються.

Загальна хірургія

Загальна хірургія – напрямок медицини, що спеціалізується на виявленні та усуненні хвороб органів черевної порожнини (жовчний міхур, товстий і тонкий кишечник, печінка, стравохід, жовчні протоки, шлунок, підшлункова залоза), щитовидної залози, займається лікуванням гриж грудей.

Кожне відділення загальної хірургії у Туреччині має у своєму штаті лише досвідчених лікарів вищої кваліфікації, які використовують у своїй діяльності останні розробки міжнародного рівня. Клініки оснащені найновішим обладнанням високої точності та ефективності. Завдяки цьому може проводитись весь спектр хірургічних операцій, серед яких: порожнинні, лапароскопічні, роботизовані, мінімально-інвазивні, ендоскопічні.

Гіпертермічна інтраперитонеальна (внутрішньочеревна) хіміотерапія (HIPEC)

Боротьба з раком це наукова війна, що ведеться у цьому столітті. І хоча в цьому напрямі було вжито важливих кроків, бажаного результату ще не досягнуто. Гіпертермічна хіміотерапія є одним із важливих кроків у цьому напрямку. Деякі види ракових захворювань та їх просунуті стадії не лікуються традиційною внутрішньовенною хіміотерапією, і бажаного результату не може бути досягнуто. Незважаючи на хіміотерапію, хвороба прогресує, а життя пацієнта погіршується швидше, ніж очікувалося. Саме у цих областях використовується гіпертермальна внутрішньочеревна хіміотерапія.

Гіпертермічна внутрішньочеревна хіміотерапія відома як “Гіпертермічна інтраперитонеальна хіміотерапія”, скорочено HIPEC.

Яка логіка HIPEC?

Чому використовується гіпертермічна хіміотерапія? Який ефект нагрівання хіміотерапевтичного препарату?

  • Тепло сприяє проникненню ліків у тканини.
  • Тепло збільшує нищівний ефект вибраного хіміотерапевтичного агента на ракові клітини.
  • Саме тепло справляє протипухлинний ефект.
  • Внутрішньочеревна хіміотерапія поширюється в черевній порожнині за допомогою ручної маніпуляції, що тепло сприяє рівномірному розподілу ліків на всі поверхні всередині живота.
  • Під час проведення HIPEC можна контролювати несприятливий вплив ліків на роботу нирок та вихід сечі та вживати адекватних заходів.
  • Багато фізіологічних параметрів пацієнта (температура тіла, коагуляція, гемодинаміка та ін.) можуть бути нормалізовані під час HIPEC.
  • Під час HIPEC з поверхні тонкого кишечника та шарів фібринових згустків механічно усуваються пухлинні клітини.


Для яких пацієнтів та захворювань показано HIPEC?

Ця терапія найчастіше використовується для лікування раку яєчників у жінок. Крім того використовується при онкоогії товстої кишки (прямої кишки), шлунка, апендикса та ракових захворюваннях очеревини (pseudomyxoma peritonei). В останні роки вона також використовується при онкології підшлункової залози (панкреасу).

Перитонеальна хвороба часто включає накопичення рідини (асцит) у черевній порожнині. Цей асцит викликає як здуття живота пацієнта,  так і поширення ракових клітин до діафрагми та інших внутрішньочеревних областей. Іноді збирається так багато рідини, що пацієнт може лежати. Часто цю рідину виводять назовні, але це не вирішення проблеми. Асцит з’являтиметься доти, доки існуватиме основна причина, яка його викликає. Багатьох таких пацієнтів відправляють додому, повідомивши їм, що вони перебувають на останньому етапі хвороби і більше їм нічим не можуть допомогти. Саме для таких пацієнтів та вищезгаданих клінічних станів і використовується циторедуктивна хірургія та HIPEC.

Нейрохірургія

Відділення нейрохірургії – один із найбільших підрозділів медичного центру «Анадолу».

Нейрохірургія – це галузь медичних знань, присвячена операційним методикам виявлення, лікування та профілактики різноманітних патологій нервової системи. Такі хвороби нерідко стають причиною серйозних збоїв у роботі всього організму, а тому тут завжди потрібна негайна та висококваліфікована медична допомога.

У діяльності відділення нейрохірургії клініки «Анадолу» можна назвати кілька основних напрямів:

  • нейроангіологія – лікування патологій судин, які забезпечують кров’ю спинний та головний мозок;
  • нейротравматологія – корекція ушкоджень центральної нервової системи, причиною яких стали різні травми;
  • спинальна хірургія – втручання на спинному мозку, у тому числі нейрохірургічні операції на хребті як із встановленням імплантатів, так і без неї;
  • психохірургія – виправлення порушень психіки, що виникли під впливом органічних порушень у центральній нервовій системі;
  • нейроонкологія – операційне лікування злоякісних пухлин спинного та головного мозку, а також основи черепа;
  • функціональні корекції – приведення в норму роботи центральної нервової системи шляхом відновлення механізмів генерації та передачі електричних імпульсів (наприклад, усунення рухових порушень при паркінсонізмі за допомогою стимуляції певних мозкових структур);
  • епілептична хірургія – зниження частоти, а іноді повне усунення епілептичних нападів з використанням операційних втручань;
  • дитяча нейрохірургія, яку прийнято вважати окремим напрямом, оскільки вона має безліч відмінностей від методів лікування нейрохірургії у дорослих.

 

Які види захворювань лікують спеціалісти нейрохірургічного відділення “Анадолу”?

У нашому медичному центрі надають ефективну допомогу пацієнтам з різними патологіями центральної нервової системи:

  • наслідки травм головного та спинного мозку;
  • порушення нормального кровопостачання нервової тканини;
  • функціональні патології гіпофіза;
  • доброякісні та злоякісні новоутворення;
  • інсульти головного мозку;
  • серйозні порушення функцій мозку, такі як паркінсонізм, хвороба Альцгеймера, первинний тремор кінцівок та ін;
  • вроджені анатомічні аномалії розвитку органів центральної нервової системи;
  • порушення анатомічної будови судин ЦНС, такі як кавернома, аневризму та ангіома;
  • гідроцефалія;
  • епілепсія;
  • порушення психіки, зумовлені органічними ушкодженнями нервової тканини;
  • кісти головного та спинного мозку;
  • хвороби кісток, хрящів та зв’язок хребетного стовпа (спондилолістез, вроджені анатомічні дефекти, патології міжхребцевих дисків тощо);
  • складні форми остеохондрозу;
  • ушкодження периферичних нервових шляхів.

Торакальна хірургія

Торакальна хірургія – галузь медицини, лікарі якої спеціалізуються на хірургічному усуненні недуг органів грудної клітки та інших важливих структур. До них відносять бронхи, легені, серце, аорта, плевра та ін. Завдяки сучасним розробкам торакальні операції на легенях здійснюються з використанням малоінвазивних методів. Вони дозволяють значно знизити ризик ускладнень, скоротити відновлювальний період та зберегти цілісність тканин. Серед найпоширеніших: медіастиноскопія та відеоторакоскопія.

Діагностичні перевірки покращилися завдяки можливості проводити гістологічний аналіз тканин у лабораторії після проведення біопсії.

Відділення торакальної хірургії

Торакальна хірургія відповідає за лікування хворих з новоутвореннями різної структури в середостінні, плеврі, стравоході, верхніх відділах шлунка, легень, діафрагмі. Крім того, торакальні хірурги проводять операції при гострих травмах грудної клітки та її ускладненнях, виконують реконструкцію при складних ушкодженнях.

Перед початком лікування лікарями використовуються різні діагностичні методи для визначення стану пацієнта та всіх аспектів наявної проблеми.

Залежно від клінічної картини та наявності протипоказань використовуються:

  • магнітно-резонансна (МРТ) чи комп’ютерна томографія (КТ);
  • бронхоскопія;
  • ізотопні методики обстеження;
  • езофагоскопія (візуалізація внутрішньої поверхні стравоходу за допомогою спеціальних пристроїв, що вводяться всередину);
  • торакоскопія;
  • рентгенографія;
  • спірографія (фіксація показників швидкісних та об’ємних показників дихання);
  • ультразвук;
  • реопульмонографія (оцінка кровообігу в легенях);
  • ехокардіографія;
  • бронхографія та ін.


Лікуванням пацієнтів займаються висококваліфіковані лікарі, які регулярно оновлюють знання інноваційними розробками, беруть участь у міжнародних конференціях, проходять практику у відомих світових клініках. Фахівці проводять як планові, так і термінові огляди, надають першу допомогу, спостерігають хворих у тяжкому стані та ін.

Травматологія та онкологічна ортопедія

Травматологія та ортопедія – напрямок медицини, який займається виявленням та усуненням набутих порушень та вроджених деформацій опорно-рухової системи людини, складанням профілактичних програм для їх запобігання. Ортопедія і травматологія за кордоном неймовірно розвинена, тому в іноземні клініки звертаються навіть із безнадійними випадками. Досвідчені лікарі проводять найскладніші операції, повертаючи пацієнтам радість руху без болю та труднощів. Цьому сприяє застосування новітніх розробок та високоточного інноваційного обладнання для діагностики та проведення операцій.

Основні напрямки:

  • артроскопічна хірургія (операції та ортопедичне лікування захворювань суглобів);
  • дитяча ортопедія;
  • ортопедична онкологія (лікування злоякісних новоутворень у кістках та прилеглих м’яких тканинах);
  • артропластика (протезування ліктьового, колінного, кульшового, плечового суглобів);
  • відновлювальна мікрохірургія та переімплантація;
  • хірургія хребта (ендоскопічна хірургія, хірургія деформацій та різних форм сколіозу);
  • ортопедична хірургія та ін’єкції ботоксу при порушеннях, що провокуються церебральним паралічем;
  • лікування спортивних та післяпологових травм;
  • ін.

Гінекологічна Онкологія

 У нашому відділенні гінекологічної онкології проводиться оперативне лікування пухлин жіночої репродуктивної системи, включаючи рау шийки матки, внутрішньоматковий рак та рак яєчників. Фахівці визначають найоптимальніший метод лікування після ретельної діагностики із застосуванням мультидисциплінарного підходу.

Урологічна онкологія

У нашому відділенні урологічної онкології до ваших послуг високопрофесійна команда фахівців та найсучасніші технології. Тут проводиться високоякісна діагностика та лікування уроонкологічних захворювань, таких як рак передміхурової залози, сечового міхура, і нирок, а також рак яєчок, надниркових залоз та ретроперитонеальні пухлини.

ЛОР Онкологія

Ми проводимо лікування доброякісних та злоякісних пухлин в області голови та шиї, включаючи багато типів онкології, які виникають біля основи черепа, на додаток до пухлин слинних та привушних залоз, у співпраці з іншими відділеннями. Завдяки новітньому обладнанню ми маємо можливість досягати найдоступніші пухлини. Наша хірургічна команда також має великий досвід проведення найскладніших онкологічних та реконструктивних операцій.

Хірургія молочної залози

Пацієнткам, які мають проблеми зі здоров’ям молочних залоз, доступна лікарська допомога світового рівня. Її надають спеціалісти мамологічного Центру медичної клініки «Анадолу». Жінки, які звернулися до нас, пройдуть сучасне обстеження, отримають експертну оцінку ризиків, а також всеосяжне лікування, включаючи за потреби і реконструктивну хірургію молочної залози. Також лікарі нашої клініки розробляють індивідуальні програми скринінгу.

Насамперед, хірургічне втручання потрібно при злоякісних ураженнях грудей. Діагностика та операційне лікування ракових новоутворень грудей – це окрема дуже складна тема. Дізнатися про це докладніше ви можете у статті «Лікування раку грудей».

Операції на молочній залозі у жінок в  клініці «Анадолу»

  • Фахівці нашої клініки — це лікарі зі світовим ім’ям та найвищою кваліфікацією, що дозволяє їм вирішувати найскладніші проблеми у сфері своєї компетенції;
  • діагностичні обстеження та хірургічні втручання в «Анадолу» проводяться з використанням найсучасніших досягнень медицини, найефективніших препаратів та передових наукових розробок;
  • порівняно з європейськими клініками, медичний центр «Анадолу» пропонує дуже демократичні ціни;
  • у нас зручні умови для розміщення іноземних пацієнтів, у тому числі з СНД.

Зв’яжіться з нами






    ІЛЬКЕР ТІНАЙ

    ПРОФЕСОР, ДОКТОР МЕДИЧНИХ НАУК
    (Відділення онкоурології)

    МЕХМЕТ ЧАЛАР БЕРК

    ПРОФЕСОР, ДОКТОР МЕДИЧНИХ НАУК
    (Відділення нейрохірургії)