Anadolu Medical Center

Радіонуклідні методи лікування

Радіонуклідні методи лікування

  • Радіонуклідна терапія показала високу ефективність при лікуванні онкології передміхурової залози, нейроендокринних пухлин, шлунково-кишкового тракту та підшлункової залози.
  • Особливо хороші результати досягаються при лікуванні поширених форм онкології на пізніх стадіях з метастазами, а також у випадках, коли традиційні методи, такі як хіміотерапія та променева терапія не можуть допомогти.
  • Сучасні методи лікування для поширеного або метастатичного раку передміхурової залози. Спрямовані прямо на ракові клітини, не завдаючи шкоди оточуючим органам.
  • Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися, чи підходить ви для відповідних типів радіонуклідних лікувань!

 

Методи радіонуклідної діагностики

 

ПЕТ-КТ з Галлієм-68 ПСМА

Це найсучасніший метод радіонуклідної променевої діагностики, який дозволяє дуже точно визначити локалізацію раку передміхурової залози та її поширення на інші органи та тканини. Його суть полягає в тому, що спеціальний радіофармпрепарат з ПСМА (простатспецифічним мембранним антигеном) з’єднується з радіоактивним Галлієм-68 та вводиться пацієнту внутрішньовенно. Після цього проводиться сканування за допомогою ПЕТ-КТ – апарату для позитронно-емісійної та комп’ютерної томографії. Галій-68 ПСМА прикріплюється до певних рецепторів пухлини, завдяки чому злоякісні тканини можна легко візуалізувати. У результаті застосування цього методу пацієнти отримують дуже невелику дозу опромінення.

 

Як проходить ПЕТ-КТ із Галлієм-68 ПСМА?

За день до обстеження нам необхідно провести попередню підготовку, тому ми працюємо за попереднім записом. У день дослідження пацієнту спочатку внутрішньовенно запроваджується радіофармпрепарат. Через 45-60 хвилин він поміщається в апарат для ПЕТ-КТ, де йому необхідно знаходитись у нерухомому положенні приблизно протягом 20 хвилин для отримання радіологічних знімків. Загалом процедура займає приблизно 2-3 години. Перед скануванням та після нього рекомендується пити багато води для виведення радіоактивного препарату. Оскільки після процедури в організмі пацієнта протягом деякого часу залишатиметься радіація (8-12 годин), у цей час необхідно уникати контактів з дітьми та вагітними жінками.

 

ПЕТ-КТ з Галлієм-68 DOTATATE

Це найсучасніший метод діагностики нейроендокринних пухлин. На їх поверхні є спеціальні рецептори під назвою «соматостатин». DOTATATE є пептидною сполукою, яка може до них прикріплюватися. При введенні даної речовини разом з радіоактивним галієм-68 пухлинні тканини дуже точно візуалізуються за допомогою апарату ПЕТ-КТ. У результаті застосування цього методу пацієнти отримують дуже невелику дозу опромінення.

 

Лікування Онкології Радіонуклідами

 

Лікування за допомогою Лютеція-ПСМА

Лікування із застосуванням радіоактивного Лютеція-ПСМА (177Lu-PSMA) – це найновіший метод радіонуклідної терапії, який показує високу ефективність у боротьбі з раком передміхурової залози на останніх стадіях. Його метою є зменшення розміру пухлини та гальмування процесу поширення пухлинних клітин.

Завдяки цьому стає можливим взяти під контроль захворювання, а також полегшити супутні симптоми, такі як біль у кістках та сильна втомлюваність. Цей метод зазвичай застосовується у тих випадках, коли стандартні види лікування не дають результату, захворювання серйозно прогресує та поширюється по організму, або пацієнт не може переносити їх побічні ефекти, наприклад, при хіміотерапії.

 

Наскільки безпечним є застосування Лютеція-ПСМА?

 Радіація, яка використовується під час цієї терапії, спрямована на знищення пухлин. Препарат з ПСМА, який внутрішньовенно вводиться в організм, досягає злоякісних тканин та цілеспрямовано впливає на ракові клітини. Крім передміхурової залози, радіоактивна речовина також може потрапити в слинні залози  та нирки. Однак воно має слабкий радіаційний вплив на ці органи, оскільки прикріплюється тільки до ракових тканин. У зв’язку з цим даний вид терапії немає серйозних побічних ефектів на відміну хіміотерапії. У деяких пацієнтів може спостерігатися сухість у роті, тимчасова стомлюваність або зниження показників крові. Однак ці побічні ефекти можна контролювати. Крім того, їх поява можливо передбачити ще про початок лікування за допомогою проведення певних аналізів та дозиметричних досліджень. Залежно від цього, для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план лікування, який зводить до мінімуму ризик розвитку побічних ефектів.

 

Лікування нейроендокринних пухлин Лютецієм DOTATE

Лікування з використанням радіоактивного Лютеція-октреотиду (177Lu-DOTATATE) все частіше застосовується у пацієнтів з нейроендокринними пухлинами на останніх стадіях. Цей метод називається “Терапія радіонуклідами пептидних рецепторів (PRRT)”. Його метою є зменшення розміру новоутворення та гальмування процесу розмноження ракових клітин. Він допомагає взяти під контроль захворювання, а також полегшити симптоми, такі як біль у кістках та сильна стомлюваність. Цей вид лікування зазвичай використовується, коли інші методи не допомагають, через що захворювання прогресує або пацієнти не можуть переносити їх побічні ефекти.

 

Наскільки безпечним є застосування Лютеція-DOTATATE?

Радіація, яка використовується під час лікування за допомогою Лютеція-октреотиду, призначається для знищення пухлин. Радіоактивна речовина, яка внутрішньовенно вводиться в організм, безпосередньо досягає злоякісних тканин, прикріплюється до їх рецепторів соматостатину і цілеспрямовано вражає ракові клітини. Крім пухлинних тканин, рецепти соматостатину є у багатьох інших органах. Однак вони отримують слабку радіаційну дію, оскільки радіоізотопи безпосередньо прикріплюються до ракових клітин. Завдяки цьому даний метод не має яскраво виражених побічних ефектів як при хіміотерапії. У деяких пацієнтів може спостерігатись тимчасове зниження показників крові. Однак цей побічний ефект можна контролювати шляхом проведення аналізів крові через певні проміжки часу після лікування. Крім того, їх поява можливо передбачити ще до початку лікування шляхом проведення певних аналізів та дозиметричних досліджень. Залежно від цього, для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план лікування, який зводить до мінімуму ризик розвитку побічних ефектів.

 

Лікування раку простати з кістковими метастазами радіоактивним радієм

Радіонуклідна терапія при метастазах у кістках – це новий метод лікування раку простати із застосуванням Радію. Він спрямований на зменшення розмірів пухлини, аж до її повного знищення, а також допомагає полегшити симптоми, такі як біль у кістках.

 

Наскільки безпечне лікування Радієм?

Оскільки рівень випромінювання Радія дуже високий, він має велику руйнівну силу. Однак альфа-промені за своєю природою можуть поширюватися на дуже короткі відстані – від 2 до 10 клітин. Завдяки цьому радіаційне випромінювання впливає безпосередньо на ракові клітини в кістках та не впливає на здорові тканини. У даного виду лікування рідко спостерігаються побічні ефекти і зазвичай вони проявляються у вигляді тимчасового зниження показників крові. Тому після терапії пацієнтам слід проходити регулярне обстеження.

 

Лікування метастатичного раку простати запущеної стадії Актінієм

ПСМА-терапія з Актинієм-225 – це новий метод лікування, який переважно використовується при метастатичних формах раку простати у запущеній стадії. Його метою є зменшення розміру пухлини, аж до повного знищення. Як і інші види радіонуклідної терапії, цей метод зазвичай застосовується, коли захворювання прогресує, поширюється, організм не реагує на інші види лікування або не може переносити їх побічні ефекти, зокрема, при хіміотерапії. Втім, у радіонуклідній терапії насамперед надається перевага використанню Лютеція-ПСМА.

Радіонуклідна терапія Лютецієм-ПСМА – це інший новий метод боротьби з онкологією, який був використаний для лікування тисяч пацієнтів у Туреччині та у всьому світі. Його основним завданням є зменшення симптомів, поліпшення якості життя та збільшення його тривалості. Однак деякі пацієнти можуть бути резистентними до цього виду лікування або його ефект може бути недостатнім. У деяких випадках хвороба може прогресувати. Згідно з проведеними дослідженнями, в даному випадку ефективнішим є застосування Актинія-225-ПСМА.

 

Наскільки безпечним є застосування Актинія?

Радіація, яка використовується під час лікування з використанням Актинію (Ac-225), призначена для знищення пухлин. Препарат з ПСМА, який внутрішньовенно вводиться в організм, досягає злоякісних тканин та цілеспрямовано вражає ракові клітини. Крім передміхурової залози, радіоактивна речовина також може потрапити в слинні залози, слізні залози та нирки. Однак воно має слабкий радіаційний вплив на ці органи, оскільки прикріплюється безпосередньо до ракових тканин. У зв’язку з цим даний вид лікування не має серйозних побічних ефектів, на відміну від хіміотерапії. У деяких пацієнтів може спостерігатися сухість у роті, тимчасова стомлюваність або зниження показників крові. Однак ці побічні ефекти можна контролювати за допомогою проведення регулярних досліджень.