Anadolu Medical Center

IORT

Інтраопераційна променева терапія при онкології молочних залоз.

У  Медичному Центрі «Анадолу» почав застосовуватися інноваційний метод, який дозволяє скоротити тривалість променевої терапії при онкології молочних залоз після операції з видалення пухлини з 6 тижнів до 30 хвилин.

 

Новий метод передбачає проведення високодозової променевої терапії при онкології молочних залоз пацієнтам прямо на операційному столі відразу після видалення пухлини, завдяки чому курс тривалістю 6 тижнів скорочується до одного сеансу. Оскільки місце розташування патологічних тканин краще оглядається, променеве лікування раку молочної залози виконується максимально точно, що знижує ризик розвитку ускладнень. Крім того, проведення інтраопераційної радіотерапії під час операції дозволяє запобігти повторному розмноженню ракових клітин, які могли залишитися після хірургічного втручання.

За словами Завідувача відділення Радіаційної онкології в Медичному Центрі «Анадолу», професора Хале Башак Чалар, інтраоперативна радіотерапія є досить складною процедурою, яка потребує спеціального високотехнологічного обладнання та командної роботи великої кількості фахівців, включаючи радіотерапевтів, хірургів, фізиків, фізиків, дозиметрів. . Проте лікарі клініки змогли успішно освоїти нову методику та почали її активно застосовувати для лікування онкологічних хворих.

— Ми дуже ретельно наближаємося до вибору пацієнтів для цієї процедури. Як правило, вона застосовується при органозберігаючих операціях, які вимагають подальшого проведення променевої терапії при онкології грудей. І треба визнати, що ми дуже задоволені одержаними результатами. Новий метод справді є гарною альтернативою традиційній радіотерапії, — робить висновок лікар.

Терапія  без погіршення  якості життя

Керівник Центру лікування раку молочної залози в клініці «Анадолу», професор Алі Емре Угур зазначає, що рак грудей є найбільш поширеним видом онкології у жінок. Однак завдяки активним науковим дослідженням та розробці нових методів діагностики та лікування залежно від конкретного виду пухлини сьогодні лікарі мають можливість ефективно боротися із цим захворюванням за умови його своєчасної діагностики.

— Зокрема, при онкології молочної залози велику популярність набирають органозберігаючі операції, які дозволяють позбутися пухлини, не видаляючи грудей. При цьому лімфатичні вузли максимально зберігаються, а в деяких випадках ми їх повністю залишаємо, тому у пацієнток скорочується ризик розвитку лімфадеми та інших побічних ефектів, наводить приклад професор.

Після органозберігаючої операції пацієнткам зазвичай призначається проведення ад’ювантної променевої терапії, для того щоб знищити ракові клітини, що залишилися, і тим самим запобігти розвитку рецидиву. Однак лікування можна провести лише через кілька тижнів після хірургічного втручання, коли рана загоїться, тому є певний ризик, що за цей час захворювання може повернутись. В даному випадку інтраопераційна терапія має безперечні переваги для лікарів та пацієнтів.

Проте завдяки розвитку медичних технологій традиційна радіотерапія, яка може бути призначена пацієнтам, які не підходять для інтеропераційного лікування променевою терапією раку молочної залози, також зазнала істотних змін. Її тривалість суттєво скоротилася, а ефективність значно підвищилася у наші дні.

— Сьогодні ми маємо можливість проводити точкове опромінення пухлини за допомогою потужної дози радіації, не зачіпаючи здорові тканини, у набагато короткіші терміни, — додає професор Хале Башак Чалар. — Таким чином, у хворих значно рідше спостерігаються побічні ефекти, такі як опіки шкіри та проблеми із серцем. Після закінчення лікування вони навіть можуть поїхати на море у відпустку. Крім того, пацієнтам більше не проводиться непотрібне опромінення пахвової області, тому вони позбавлені лімфодеми та набряку рук. Загалом ми прагнемо максимально зберегти якість життя з одночасним збільшенням його тривалості. Пацієнтам більше не потрібно відриватися від свого звичайного ділового та соціального життя, щоб пройти курс.