Безкоштовна консультація

Мені необхідно (безкоштовно):

Заповнивши дану форму, я автоматично надаю згоду на обробку моїх персональних даних у відповідності до ЗУ «Про захист персональних даних»

Діагностика раку

Детальніше

Діагностика раку

Онкологічні захворювання є одними з найбільш поширених захворювань у світі. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2020 році у світі було зареєстровано понад 19 мільйонів нових випадків раку, а більш як 10 мільйонів людей померли від цього захворювання. Наслідки онкологічних захворювань для людей і суспільства загалом є серйозними: втрата життя, страждання, економічні витрати та соціальна дискримінація. Тому боротьба з раком є однією з найважливіших глобальних проблем у галузі охорони здоров’я.

Ракові захворювання можуть розвиватися в будь-якій частині тіла та мати різні форми, адже це хвороба, яка починається з неконтрольованого росту та поділу аномальних клітин. Надалі ці клітини можуть вторинно проникати в сусідні тканини та органи, утворюючи злоякісні пухлини. Рак також може поширюватися кровоносними та лімфатичним судинами на віддалені частини тіла, формуючи нові пухлини — метастази.

На ранніх стадіях онкологічні захворювання не мають яскравих проявів. Симптоми раку можуть включати втрату ваги, втому, біль, тому так важливо слідкувати за власним здоров’ям та здійснювати регулярне профілактичне обстеження організму на рак . Залежно від статі, віку та інших факторів ризику, лікар може рекомендувати різні види діагностики онкологічних захворювань. Наприклад, для діагностики раку в жінок 50+ років може бути рекомендовано регулярне мамографічне обстеження молочних залоз, а для чоловіків 50+ років — систематичне обстеження простати.

Отже, діагностика онкології на ранніх стадіях має ряд суттєвих переваг:

 1. Високі результати лікування. Регулярна діагностика ракових захворювань допомагає виявити захворювання на ранній стадії, коли шанси вилікуватись особливо високі.
 2. Виявлення передракових станів. Завдяки постійним обстеженням простіше виявити передракові стани, які можуть бути вилікувані, перш ніж вони перетворяться на повноцінне онкологічне захворювання.
 3. Зниження шансів на застосування радикальних методів лікування. Рання діагностика раку дозволяє знизити ризики застосування серйозних методів лікування, як-от хірургічне втручання.
 4. Збереження часу та грошей. Рання діагностика онкології здатна заощадити час та гроші, оскільки своєчасне лікування переважно менш інвазивне та коштовне, ніж лікування на пізніших стадіях.
 5. Зменшення психологічного дискомфорту та страху. Регулярне обстеження допомагає побороти страх перед раком та дарує людям відчуття впевненості та спокою.
 6. Покращення якості життя. Рання діагностика пухлин дозволяє зменшити тривалість та інтенсивність лікування, що покращить не тільки здоров’я, а й загальну якість життя пацієнта.

Методи діагностики онкологічних захворювань

Виявлення онкології на ранній стадії розпочинається з фізичного огляду пацієнта, перевірки його тиску, пульсу, температури, вузлових утворень та слизових оболонок. Також для визначення раку можуть призначатись лабораторні аналізи, зокрема загальні та біохімічні аналізи крові, сечі, дослідження калу тощо.

Надалі для виявлення раку застосовуються такі методи діагностики пухлин:

 • Біопсія. Це процедура, під час якої лікар бере зразок тканини з певної ділянки тіла та досліджує його на наявність ракових клітин.
 • Комп’ютерна томографія (КТ). Цей метод використовує рентгенівські промені для створення детальних зображень внутрішніх органів та тканин.
 • Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Тут на відміну від КТ, для виявлення раку на ранніх стадіях використовують магнітні поля та радіохвилі.
 • Позитронно-емісійна томографія та комп’ютерна томографія (ПЕТ-КТ). За допомогою радіоактивних речовин виявляються будь-які зміни в метаболізмі клітин організму.
 • Ультразвукова діагностика. Цей метод використовує високочастотні звуки для створення зображень внутрішніх органів та тканин.
 • Ендоскопія. Використання тонкої гнучкої трубки з камерою на кінці для дослідження внутрішніх органів та тканин.

Фінальний вибір методу діагностики раку залежить від багатьох факторів: вид та стадія онкологічного захворювання, вік та стан здоров’я пацієнта, доступність та вартість дослідження, а також особисті вподобання пацієнта та його лікаря. Зазвичай, діагностика та лікування онкологічних захворювань потребують комбінації різних методів для точної та детальної оцінки стану пацієнта.

Переваги діагностики раку в клініці Anadolu

Медичний центр Anadolu — клініка зі світовим ім’ям, яка працює за американськими стандартами завдяки співпраці з госпіталем Johns Hopkins Medicine у США. Anadolu входить до 10 найкращих медичних клінік світу та до 5 найкраще оснащених центрів. Серед інших переваг клініки:

 1. Наявність визнаних міжнародних сертифікацій: OECI, ESMO, JCI.
 2. Застосування новітніх методів ранньої діагностики злоякісних пухлин та подальше лікування за допомогою надсучасного обладнання.
 3. Консультації лікарів зі світовим ім’ям.
 4. Супровід іноземних пацієнтів 24/7: безкоштовний трансфер з аеропорта, допомога з пошуком та бронюванням готеля, послуги перекладача в клініці, допомога щодо всіх питань під час лікування в Туреччині.

Однак ключовою перевагою є безкоштовне надання другої думки та рекомендації щодо лікування на основі надісланої історії хвороби протягом 48 годин. Тож, якщо ви отримали діагностику раку в Києві, ви можете сміливо звернутись до медичного центру Anadolu, щоб отримати професійну консультацію іншого лікаря-онколога щодо лікування. Адже виявлення раку на ранній стадії дає суттєву перевагу пацієнту, бо чим раніше діагностувати захворювання, тим вищі шанси вилікуватись.

Отримати безкоштовну консультацію!