Безкоштовна консультація

Мені необхідно (безкоштовно):

Заповнивши дану форму, я автоматично надаю згоду на обробку моїх персональних даних у відповідності до ЗУ «Про захист персональних даних»

Онкогематологія та трансплантація кісткового мозку

Детальніше

Лікування онкогематології

Онкологія та онкогематологія є одними з найбільш розвинених напрямів сучасної медицини. За останні десятиліття в цих сферах були здійснені важливі наукові досягнення, які дозволили досягти високих результатів у лікуванні пацієнтів, що значно покращило прогнози при раку крові та дозволило підвищити тривалість та якість життя загалом.
Але варто мати на увазі, що найвищих результатів у лікуванні можна досягти в тому випадку, якщо онкогематологічні захворювання виявлені на ранніх стадіях. У зв’язку із цим надзвичайно важливо стежити за станом свого здоров’я, зокрема регулярно проходити профілактичні обстеження організму. Чим раніше будуть виявлені злоякісні хвороби крові, тим вищі шанси пацієнта на повне одужання.

Діагностика раку крові

Існує безліч різних видів раку крові. Переважно вони пов’язані з порушенням роботи кісткового мозку, м’якого губчастого матеріалу в центрі кісток.
Кістковий мозок виробляє стовбурові клітини, які дозрівають і стають еритроцитами, лейкоцитами та тромбоцитами. Нормальні клітини крові забезпечують життєдіяльність нашого організму, зокрема борються з інфекціями, переносять кисень по всьому тілу та зупиняють кровотечу. Онкологічні захворювання крові виникають, коли щось порушує процес вироблення клітин крові у людському організмі. І тут аномальні клітини крові переважають над нормальними, створюючи хвильовий ефект захворювань. Саме це належить до основних причин появи раку крові.

Найважливіший етап у боротьбі з раком крові у чоловіків і жінок — це проходження комплексного обстеження організму. Проведена досвідченим фахівцем діагностика раку крові дозволяє визначити наявність захворювання та підібрати оптимальну терапію для покращення життєвих показників.

Діагностика раку кісткового мозку зазвичай починається з того, що онкогематолог вивчає історію хвороби пацієнта та проводить детальний медичний огляд. Також для визначення того, які були для виникнення раку крові причини та яким чином найкраще виконати лікування раку кісткового мозку, можуть бути призначені:

 • загальний аналіз крові — може визначити високу (або низьку) кількість лейкоцитів і нижчу, ніж зазвичай, кількість еритроцитів і тромбоцитів;
 • біохімічний аналіз крові — вимірює хімічні та інші речовини в крові;
 • комп’ютерна томографія (КТ) — у цьому випадку використовується серія рентгенівських променів і комп’ютер для створення тривимірних зображень м’яких тканин і кісток;
 • магнітно-резонансна томографія (МРТ) також дозволяє отримувати точні зображення внутрішніх органів і тканин з метою виявлення новоутворень і контролювати результат лікування;
 • позитронно-емісійна томографія та комп’ютерна томографія (ПЕТ-КТ) — дозволяє визначити наявність злоякісних утворень і метастаз в організмі;
 • біопсія кісткового мозку — дозволяє встановити точний діагноз і проаналізувати відсоток нормальних та аномальних клітин крові в кістковому мозку.

Також на виникнення захворювання можуть вказувати такі основні симптоми раку крові:

 • втома та слабкість без особливих причин;
 • лихоманка — свідчення того, що тіло бореться з інфекцією або реагує на аномальні ракові клітини;
 • сильне потовиділення під час сну;
 • кровотеча, яка не зупиняється, та синці, які не проходять протягом двох тижнів;
 • різка, несподівана та незрозуміла втрата ваги;
 • часті інфекції, які можуть бути ознакою того, що дещо впливає на імунну систему;
 • збільшені лімфатичні вузли, печінка чи селезінка;
 • біль у кістках.

Багато симптомів раку крові схожі на симптоми інших менш серйозних захворювань. Наявність будь-якого з цих симптомів не означає, що у вас рак крові. Але безперечно слід звернутися до лікаря, якщо ви помітите симптоми або зміни в організмі, які тривають більше декількох тижнів.

Основні методи лікування раку крові

Рак крові у жінок і чоловіків є небезпечним захворюванням, яке може загрожувати життю пацієнта. На щастя, існує безліч ефективних і безпечних способів лікування раку крові.

Багатьох пацієнтів цікавить, скільки коштує лікування раку крові. Але цей процес різниться у кожному конкретному випадку, тому немає і єдиної відповіді на це питання. Перед тим, як рекомендувати план лікування, фахівці враховують такі фактори, як вік, загальний стан здоров’я, тип раку крові та конкретні побічні ефекти лікування. До найпоширеніших методів лікування належить:

 • Хімієтерапія — первинне лікування, що вбиває ракові клітини, щоб уповільнити прогрес хвороби та ввести пацієнта в ремісію.
 • Променева терапія — спрямована на знищення ракових клітин за допомогою радіаційного випромінювання. Радіація націлена на аномальні клітини, пошкоджуючи їхню ДНК, щоб вони могли відтворюватися. Медичні працівники часто комбінують променеву терапію з іншими видами лікування. Вони можуть використовувати радіацію, щоб полегшити деякі симптоми.
 • Імунотерапія — спосіб лікування, що використовує імунну систему пацієнта для боротьби з раком. Імунотерапія може сприяти виробленню більшої кількості імунних клітин, а також допомогти наявним імунним клітинам знаходити та вбивати ракові клітини.
 • Таргетна терапія раку — це лікування раку націлене на генетичні зміни або мутації, які перетворюють здорові клітини на аномальні.
 • Трансплантація стовбурових клітин — це метод лікування, під час якого хворі клітини кісткового мозку заміщаються на здорові стовбурові клітини пацієнта чи донора.

Лікування онкогематології в медичному центрі Anadolu

Пацієнти, яким потрібне оперативне та ефективне лікування раку крові, можуть звернутися до відділення онкогематології медичного центру Anadolu.
Онкогематологія є однією з основних спеціалізацій медичного центру, і в цій сфері досвідчені фахівці впроваджують новітні методики лікування для досягнення позитивних результатів. Клініка обладнана сучасними медичними апаратами для ефективної діагностики та лікування онкологічних захворювань, а її лікарі — це одні з найкращих фахівців із багаторічним досвідом роботи.

Також у медичному центрі Anadolu в Туреччині є сучасний центр трансплантації кісткового мозку, на базі якого з 2010 року проводяться успішні операції та здійснюється медичний догляд найвищої якості. Це — один із найвідоміших центрів трансплантації кісткового мозку за кордоном, на рахунку якого — понад 2500 успішних пересадок.
Ви можете отримати безкоштовну попередню консультацію завідувача відділення онкогематології та трансплантації кісткового мозку проф. др. Зафера Гульбаша з приводу свого захворювання та рекомендації щодо лікування, надіславши нам запит прямо зараз.

Отримати безкоштовну консультацію!